Planowali kibicowską bójkę w Kamionce. Policja zapobiegła rozróbie

Bijatyka piłkarskich pseudokibiców, tak zwana ustawka, miała się odbyć w Kamionce. Zdecydowana postawa policjantów zapobiegła rozróbie, jaka miała się odbyć z początkiem trzeciej dekady stycznia 2021.

Pseudofani klubów z Podkarpacia, Małopolski bójkę, ustawkę w powiecie ropczycko-sędziszowskim, planowali na 23 stycznia 2021.

54 młodych “Sympatyków” klubów z Dębicy, Mielca, Jasła, Nowego Sącza, przybyło 13 samochodami do kompleksu leśnego w gminie Ostrów.

Do Kamionki udali się powiadomieni mundurowi znajdując przy pseudokibicach ochraniacze na szczęki, taśmy do oklejania dłoni, petardy hukowe, pistolet typu wiatrówka, emblematy świadczące o przynależności do środowiska peseudofanów.

Na posesji jednego z uczestników zajścia ujawniono również środki odurzające. Potwierdzało to przygotowania do zbiorowej bijatyki.

Sprawnie przeprowadzona akcja funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Oddziału Prewencji w Rzeszowie, jak i mundurowych z Komend Powiatowych Policji w Dębicy, Kolbuszowej, Mielcu, nie dopuściła do konfrontacji.

Foto, info: podkarpacka.policja.gov.pl