Sport w weekend. Wyborcze granie. Derby gminy Iwierzyce. Start w MŚ w sumo. Zapowiedź wydarzeń 12, 13 października 2019

W wyborczy czas drugiego weekendu 2019 października, na sportowych arenach powiatu ropczycko-sędziszowskiego grają piłkarze, siatkarze, tenisiści stołowi. Na mistrzostwach świata w sumo, wystąpi atletka z klubu z Lubziny.

Na siatkarskich parkietach II ligi mężczyzn Błękitni Ropczyce zagrają w Strzyżowie z Wisłokiem. Mecz Extrans Sędziszów Młp. z KKS Kozienice został przełożony na początek listopada.

W ligowej rywalizacji walczą tenisiści stołowi III ligi ATS Bingo Ropczyce, IV ligi UKS Niedźwiada Dolna, V ligi UKS II Niedźwiada Dona, ATS II Bingo Ropczyce.

W wojewódzkiej lidze piłkarzy Błękitni Ropczyce jadą w goście do Karpat Krosno, które w sezonie 2019/20 w wojewódzkiej lidze będąc gospodarzem jeszcze nie wygrały, ale w minionej serii gier efektownie zwyciężyły w Pilźnie. Team z Ropczyc  w ligowym boju w “Małym Krakowie” stać na komplet punktów.

W dębickiej klasie okręgowej Dębica, w wielce ciekawie zapowiadającym się boju dwu czołowych ekip, Lechia Sędziszów Młp. pojednuje Victorię Czermin.

Olchovia Olchowa gości Strzelca Frysztak. Beniaminek najwyższej ligi dębickiego podokręgu z powiatu strzyżowskiego jeszcze tej jesieni punktów w wyjazdowym spotkaniu nie wywalczył.

Do Majdanu Królewskiego na pojedynek z tamtejszą Koroną jedzie Victoria Ocieka, która w dotychczasowych bojach jesieni 2019 zdobyła punkt.

W czterech meczach klasy A Dębica naprzeciw siebie staną drużyny z regionu. Powiatowe boje drużyn A klasowego szczebla w drugi weekend października 2019: Płomień Zagorzyce – Progres Kawęczyn Sędziszowski, Pogórze Wielopole Skrz. – Borkovia Borek Wielki, Piast Wolica Piaskowa – Sokół Krzywa, LZS Mała – Strażak Lubzina, LKS Nagoszyn – Kaskada Ostrów Kamionka, LKS Łopuchowa – Borowiec Straszęcin.

W klasie B mecz derbów gminy Iwierzyce, Olimpia Nockowa – KS Bystrzyca. Grają też Plon Klęczany z Interem Gnojnica i Gród Będziemyśl na wyjedzie z LKS Brzeźnica.

Piłkarki Interu Gnojnica w ostatniej jesienią 2019 trzecioligowej grze w roli gospodyń podejmują DAP Dębica.

W mistrzostwach globu 2019 w sumo Polskę w Japonii reprezentować będzie Magdalena Macios, zawodniczka klubu z LUKS Lubzina. Szef wyszkolenia polskiej kadry to Andrzej Jedynak, szkoleniowiec drużyny z Lubziny.

Terminy godzinowe wydarzeń w kalendarium!

Udanego drugiego sportowego weekendu października 2019 życzy RSsport.pl

Wyniki ligowych pojedynków piłkarzy, siatkarzy w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wiadomości TUTAJ!