Zdzisław Pupa raz kolejny jest senatorem!

Reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w Wyborach Parlamentarnych 2023 roku, Zdzisław Pupa, z podsędziszowskiej Góry Ropczyckiej, kolejny raz został Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej. Tak zadecydowali wyborcy 15 października 2023.

Zdzisław Pupa otrzymał w tegorocznych wyborach  parlamentarnych 2023 roku, zdobył 139 782 głosy, czyli 57,36 procent głosów.  Zdzisław Pupa, który tryumfował w wyborczych szrankach senatorskich  2023 roku, to niegdysiejszy Poseł RP trzeciej kadencji. W działalności zawodowej prócz pracy na rolniczej niwie, był między innymi sekretarzem miasta w Dębicy.

Z Podkarpacia w 2023 roku wybierano pięciu senatorów, i znów tak jak w poprzednich elekcjach wszystkie miejsca zajęli politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości uzyskali w wyborach do Senatu łącznie 7 449 875 głosów, czyli prawie 35 procent wszystkich oddanych.

Senacki okręg wyborczy numer  55, gdzie kandydował Zdzisław Pupa, obejmował powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.