Zasłużony dla Podkarpacia działacz sportowy szkolne nauki pobierał w Ropczycach

Z końcem września 2019, odznaczeniem “Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” uhonorowany został Edward Kazimierski. To były wiceprezes, jeden z twórców największych sukcesów FKS Stal Mielec, który uczył się w Ropczycach. 

Edward Kazimierski, prezesem Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec był w latach 1968 – 1984 kiedy piłkarze, bokserzy, czy szczypiorniści klubu znad Wisłoki, z sukcesami walczyli w najwyższych krajowych ligach, europejskich pucharach, występowali w reprezentacji Polski.

W swej młodości, zasłużony dla kultury fizycznej działacz przez 6 lat pobierał szkolne nauki w Ropczycach, w Państwowym Gimnazjum i Liceum Mechanicznym. Mieszkał w internacie w Ropczycach-Witkowicach. Było to na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

30 września 2019 na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Edward Kazimierski otrzymał odznaczenie “Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. Jest ono  docenieniem jego wieloletniej działalności na sportowej niwie.

TUTAJ przeczytasz o wyróżnieniu ropczyckiej fundacji.

Foto: www.podkarpackie.pl