W Japonii walczyć będzie w Hakuho Cap

Daniel Mosior, sumoka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubzina, z początkiem lutego 2024 wystartuje w zawodach Hakuho Cap rozgrywanych w Japonii.
Daniel Mosior, (na zdjęciu ze swym trenerem) Mistrz 2023 Starego Kontynentu Młodzików U-15, w lutym bieżącego roku walczyć będzie w prestiżowych zawodach w stolicy Kraju Kwitnącej, Wiśni, Tokio.
Rywalizacja w zawodach w stolicy kraju, i największym mieście Japonii, rozgrywana się od 2010 roku.
Turniej odbywa się w ”świątyni sumo”, w hali sumo Ryōgoku Kokugikan, gdzie odbywają się turnieje sumo zawodowego – basho . Halę zbudowano w 1985 roku i może pomieścić ponad dziesięć tysięcy widzów. Miałem przyjemność w roku 2018, uczestniczyć w zawodach na tej hali. Robi ogromne wrażenie. Yokozuna Hakuho, który organizuje ten camp, jest najbardziej utytułowanym zapaśnikiem sumo w Japonii. Pochodzi z Mongolii. Zanim w 2021 roku przeszedł zawodniczą na emeryturę, wygrał 45 turniejów mistrzowskich i stoczył 1186 walk – mówi Andrzej Jedynak, trener LUKS Lubzina, i członek sztabu szkoleniowego kadry Polski.
————————————————————————————————————————————————
Cyframi 5. Tylu sumoków z Polski rywalizować będzie w zawodach Hakuho Cup 2024. W tym gronie zawodnik klubu z gminy Ropczyce.
Foto: LUKS Lubzina