Takich piłkarskich derbów powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie było już ponad dekadę lat!

Najwyżej postawione wiosną 2020, piłkarskie teamy powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Błękitni Ropczyce i Lechia Sędziszów Młp. na najwyższym szczeblu ligowym walczyły w IV lidze. Powiatowe derby w wojewódzkiej lidze odbyły się poprzednio ponad dekadę lat teamu!

Derby powiatu ropczycko-sędziszowskiego w IV lidze podkarpackiej rozegrano ostatnio w sezonie 2008/09. Wtedy to w Ropczycach był remis 0-0, a w Sędziszowie Mp. Lechia zwyciężyła 2-0.

W późniejszym czasie, po roku 2009, Błękitni Ropczyce w “wojewódzkiej ekstraklasie” grali w 6 sezonach. Lechia Sędziszów Młp. na czwartoligowym szczeblu rywalizowała tylko w 1  sezonie.

Trwający sezon 2019/20 to gry Ropczycan w IV lidze (8 miejsce po rundzie jesiennej 2019), i Lechii Sędziszów Młp. w klasie okręgowej Dębica (1 miejsce po rundzie 2019).

Gdyby na takowych pozycjach piłkarze Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. zakończyli sezon 2019/20, to znów po 11 latach dojdzie do derbów regionu ropczycko-sędziszowskiego w IV lidze podkarpackiej.

Inne sportowe wiadomości TUTAJ!