Sport w weekend. Siatkarski start w II lidze. Zapowiedź wydarzeń 5,6 października 2019

Pierwszy weekend października to czas startu do rywalizacji na drugoligowym szczeblu 2019/20 siatkarzy Błękitnych Ropczyc i Extrans Sędziszów Młp. Walczą o ligowe punkty piłkarze.

Siatkarskie zespoły mężczyzn Błękitnych Ropczyce i Extrans Sędziszów Młp. zagrają w grupie IV drugoligowego szczebla. Liczy ona 8 drużyn z Podkarpacia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Ropczycanie to team z jednym z najdłuższych stażem na drugoligowym szczeblu. Na pierwszoligowym zapleczu grupy IV rywalizować będą 16-sezon.

W ubiegłym sezonie 2018/19 Ropczycanie byli na mecie rozgrywek na 6 pozycji, a Sędziszowianie miejsce niżej. Kibice obu drużyn w rozgrywkach 2019/20 liczą na więcej.

Na piłkarskich arenach emocje nie ustają. W wojewódzkiej lidze Błękitni Ropczyce podejmują Piast Tuczempy, który w ubiegłym sezonie dwa razy pokonali po 3-2 i chcą znów zdobyć komplet punktów.

Na okręgowym szczeblu Victoria Ocieka podejmuje walczącą o czołowe lokaty Radomyślankę Radomyśl Wielki. Lechia Sędziszów Młp. jedzie w goście do LKS Wiewiórka. Olchovia Olchowa zagra w Czerminie z tamtejszą Victorią i o pierwsze jesienią punkty na wyjeździe nie będzie jej łatwo.

W klasie A, jak co kolejka derby powiatu, czy gminy. Zagrają w nich Borkovia Borek Wielki – LKS Łopuchowa Łączki Kucharskie, Strażak Lubzina – Piast Wolica Piaskowa, Progres Kawęczyn Sędziszowski – Pogórze Wielopole Skrzyńskie, Sokół Krzywa – Płomień Zagorzyce.

W “Serie B” pojedynek derbowy to mecz Korony Góra Ropczycka z Plonem Klęczany.

9 października 2019 (środa) pojedynki III rundy Pucharu Polski 2019/20 na szczeblu Podokręgów Rzeszów-Dębica zagrają piłkarze Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. Zespół prezesa Przemysława Kuliga, na wyjeździe z występującą w klasie okręgowej Rzeszów, Jednością Niechobrz, a ekipa trenera  Jakuba Słomskiego podejmuje czwartoligową Stal II Mielec.

Terminy godzinowe wydarzeń w kalendarium!

Udanego sportowego czasu pierwszej dekady października życzy RSsport.pl

Wyniki ligowych pojedynków piłkarzy, siatkarzy w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wiadomości TUTAJ!