Prezes ARiMR jest z Lubziny

Pochodzący z podropczyckiej Lubziny, Tomasz Nowakowski został z końcem maja 2020, został powołany na prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od ostatnich dni sierpnia 2019 był pełniącym obowiązki szefa ARiMR.

39-letni Tomasz Nowakowski (na zdjęciu ze starostą ropczycko-sędziszowskim Witoldem Darłakiem), od 18 lat pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaczynał w biurze powiatowym ARiMR w Ropczycach i Podkarpackim Oddziale Regionalnego w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego.

To były zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie i wiceprezes ARiMR.

Nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski jest absolwentem Kolegium Informatyki Stosowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Informatyka i ekonometria.

Ukończył studia podyplomowe z zakresu analityki biznesowej, inżynierii oprogramowania, a także Executive Master of Business Administration (EMBA) w Apsley Business School-London przy współpracy z Wyższą Szkołą Menedżerską w Warszawie.

Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powołuje premier RP na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Finansów.

Struktura ARiMR jest trzypoziomowa – Centrala, 16 Oddziałów Regionalnych i Biura Powiatowe.

Foto: Archiwum W. Darłak