Połowa piłkarskiej rekordowej klasy A Dębica 2020/21 to kluby z regionu

18 jest zespołów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, które mają prawo gry w sezonie 2020/21 w klasie A. Wszystkie rywalizować będą w klasie A w Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy, stanowiąc połowę drużyn w tych zmaganiach rozpoczynających się w ostatni weekend lipca 2020.

W klasie A Dębica 2020/21 rywalizować ma 18 drużyn, w tym 9 zespołów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, 8 z powiatu dębickiego, i 1 z powiatu mieleckiego.

Tak liczebność klasy A Dębica, wynika z braku spadków w sezonie 2019/20, kiedy to rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone z powodu pandemii koronawirusa.

Zespoły z regionu ropczycko-sędziszowskiego to Borkovia Borek Wielki, Kaskada Kamionka-Ostrów, Progres Kawęczyn Sędziszowski, LKS Łopuchowa Łączki Kucharskie, Pogórze Wielopole Skrzyńskie, Sokół Krzywa, Strażak Lubzina, LZS Mała i Olimpia Nockowa.

Pozostałe ekipy w lidze zaplecza, klasy okręgowej Dębica, to zespoły z powiatu dębickiego, Borowiec Straszęcin, LKS Łęki Górne, LKS Nagoszyn, LKS Pustków, LKS Stasiówka, LKS Zasów Mokre, LKS Żyraków, Paszczyniak Paszczyna i jedynak z powiatu mieleckiego, Team Przecław.

W minionym sezonie 2019/20 liczba A-klasowców z powiatu ropczycko-sędziszowskiego była jeszcze większa. Na zapleczu “dębickiej okręgówki” grało 10 zespołów.

Promocję do klasy okręgowej zdobyły Piast Wolica Piaskowa i Płomień Zagorzyce, a na A-klasowym szczeblu zameldowała się tylko Olimpia Nockowa, co sprawiło, że liczba drużyn z regionu w tej lidze się zmniejszyła.

Jeżeli wszystkie uprawnione 18 drużyn wystąpią w rywalizacji klasy A Dębica 2020/21, zmagania te rozgrywane będą w rekordowej liczbie drużyn w jednej grupie.

Dotychczas najliczniejsza grupa dębickiej klasy A, było to 16 zespołów.

Kiedy A klasa w Dębicy składała się z dwu grup, a tak też bywało, walczyło niej nawet 28 drużyn!

Inne piłkarskie wiadomości TUTAJ!

Foto: Pogórze Wielopole Skrzyńskie