Piłkarz Soccera Ropczyce z Gnojnicy i debiut w Stali Stalowa Wola

Nastoletni piłkarz Robert Świerad z Gnojnicy, wychowanek Soccera Ropczyce, zimą 2020 trafił do Stali Stalowa Wola. Zespoły seniorów popularnej “Stalówki” wiosną 2020, do końca maja, zagrały tylko 3 ligowe mecze. W tym 2 na szczeblu centralnym, i 1 w wojewódzkiej IV lidze. Robert Świerad miał okazję debiutu.

18-letni Robert Świerad (na zdjęciu przy piłce), po odejściu z Soccera Ropczyce gdzie pobierał pierwsze piłkarskie nauki, a przed przyjściem do teamu Stali Stalowa Wola, reprezentował teamy z Rzeszowszczyzny.

Grał w młodzieżowych zespołach Resovii Rzeszów i seniorskiej drużynie klasy okręgowej Dębica, Kolorado Wola Chorzelowska.

Pionierski występ w drużynie seniorów “Stalówki” piłkarz rodem z miejscowości gminy Ropczyce, zaliczył w jedynej kolejce rudny wiosennej 2020 w IV lidze podkarpackiej.

Wtedy to rezerwy Stalowolan przegrały 1-3 z rezerwami Stali Mielec. Robert Świerad 7 marca 2020, w spotkaniu drużyn rezerwowych teamów z szczebla centralnego zagrał blisko 70 minut.

IV liga podkarpacka z powodu pandemii koronawirusa zakończyła przedwcześnie sezon 2019/20, którzy drugoligowcy wznawiają z początkiem czerwca 2020.

Przed walczącą o zachowanie statusu drugoligowca drużyną Stali Stalowa Wola jeszcze 12 gier rozgrywek 2019/20 co jest okazją do drugoligowego debiutu Roberta Świerada.

Inne piłkarskie wiadomości przeczytasz TUTAJ!

Foto: A.Świerad