Lechia znów wygrywa gminne zawody

Piłkarze Lechii Sędziszów Młp. zwyciężyli w gminnym turnieju halowej piłki nożnej ze styczniem 2024 roku. Pokonali w finale drużynę Piasta Wolica Piaskowa.

W rozegranych 27 stycznia zawodach, podopieczni trenera Dariusza Kazneckiego, rywalizująca na czwartoligowym szczeblu Lechia Sędziszów Młp.  zwyciężyli występującą w klasie okręgowej Dębica, ekipę Piast Wolica Piaskowa.

Lechici zwyciężyli 3-0. Mecz był powtórką finałowego boju sprzed roku. Wtedy, w 2023 roku, sędziszowski team zwyciężył 2-0. W meczu o trzecie miejsce tryumfowała ekipa Lechii II Sędziszów Młp.

W grach grupowych strzelono 107 bramek. W grupie A 66 razy pokonywano bramkarzy. W  grupie B, piłkę umieszczono w bramce rywali 41 razy.

Najwięcej goli, 10, zdobyto w pojedynkach Lechia I Sędziszów Młp. – Płomień Zagorzyce 10-0, i Lechia II Sędziszów Młp. – Lechia I Sędziszów Młp. 1-9.

W wielogodzinnych zawodach rywalizowało 10 drużyn z sędziszowskiej gminy, które stoczyły dwadzieścia meczów grupowych i dwa spotkania o miejsca. Trzykrotnie padł wynik remisowy.