Błękitni i Lechia w IV lidze 2020/21 zagrają… inaczej niż grali

Rywalizujący w IV lidze podkarpackiej 2020/21 piłkarze Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. zagrają innym systemem niż dotychczas. Najwyższy piłkarski szczebel ligowy na Podkarpaciu po pierwszej rundzie zostanie… podzielony na dwie grupy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon 2019/20 w IV lidze podkarpackiej został przedwcześnie zakończony. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zadecydował, że nie będzie degradacji i wojewódzka liga 2020/21 liczyć ma aż 22 zespoły.

Takowa liczebność podkarpackiej “ekstraklasy” piłkarskiej 2020/21, spowodowała, że postanowiono ją rozgrywać inaczej niż to bywało dotychczas.

W pierwszej rundzie rozgrywek nadchodzącego sezonu wszystkie drużyny IV ligi podkarpackiej zagrają ze sobą. W drugiej rundzie teamy z pozycji 1-8, będą walczyć o jedno awansowe miejsce na trzecioligowy szczebel systemem mecz i rewanż.

Zespoły z miejsc 9-22 zagrają o uchronienie się przed spadkiem do klas okręgowych. Zdegradowanych zostanie sześć drużyn. Ekipy z lokat 9-22 zagrają tylko raz, na boisku zespołu, którzy jesienią podejmowali.

Dwie drużyny piłkarskie w IV lidze podkarpackiej, czyli zespoły Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. region ropczycko-sędziszowski mieć będzie po 11 latach.

Start sezonu 2020/21 wojewódzkiej ligi zaplanowany jest na weekend 25, 26 lipca 2020.

Inne piłkarskie wiadomości TUTAJ!