Siatkarze Extrans Sędziszów Młp. najlepiej w historii. Echa weekendu 7, 8 marca 2020

Drugi weekend marca 2020 w regionie ropczycko-sędziszowskim stał pod znakiem ciekawych bojów siatkarzy i piłkarzy. Siatkarze Extrans Sędziszów Młp., po porażce w trzecim meczu play-off z KKS Kozienice, zakończyli drugoligowy sezon 2019/20. Team siatkarzy Błękitnych Ropczyce, w play-out remisuje po 4 grach z Wisłokiem Strzyżów.

Sędziszowski Extrans, ulegając 1-3 KKS Kozienice, przegrał 3 pojedynek z ekipą z Mazowsza, i tym samym nie awansował do grupowego finału o pozycje 1-4.

Sędziszowianie uplasowali się na 3 pozycji w tabeli II ligi grupy 6, co jest jego najlepszą lokatą w historii drugoligowej rywalizacji.

Błękitni Ropczyce, w play-out o miejsca 5-8 po dwóch przegranych w wyjazdowych spotkaniach z Wisłokiem Strzyżów, zwyciężyli 3-0 i 3-2 przed swymi kibicami, doprowadzając do piątego meczu, który będzie decydować o dalszych losach.

Jeśli Ropczycanie, trzeci raz ograją Strzyżowian, dobrną do mety rozgrywek. Gdy doznają porażki nadal będą walczyć o zachowanie drugoligowego statusu.

Michał Betleja, siatkarski trener z Ropczyc, który jest w sztabie szkoleniowym pierwszoligowych siatkarek San Pajdy Jarosław, walczył ze swymi podopiecznymi w finale Pucharu Polski w Nysie. Bez powodzenia. Niemniej już sam start Jarosławianek w finale PP, był sporą niespodzianką.

Jako pierwsi z piłkarskich zespołów powiatu ropczycko-sędziszowskiego, wiosnę 2020 zainaugurowali piłkarze czwartoligowych Błękitnych Ropczyce. Nie dali rady KS Wiązownica, który ma trzecioligowe aspiracje.

Kontrolne gry sparingowe toczyli piłkarze regionalnych ekip klasy okręgowej, A i B.

W Suwałkach, na podium marcowych zawodów Pucharu Polski 2020 młodzików i kadetów stanęli sumocy klubów z Lubziny i Gnojnicy Woli.

W III lidze mężczyzn tenisa stołowego pewny tryumf odniosło ATS Bingo Ropczyce gromiąc Strażaka Bratkówka.

W IV lidze tenisiści UKS Niedźwiada Dolna nie sprostali ATS Maluszkowo Tyczyn. W V lidze tenisowa drużyna, UKS II Niedźwiada Dolna przegrała wysoko z KS Głobikowa i Spartakusem II Kolbuszowa Dolna.

Inne sportowe wieści TUTAJ!