ZM Ropczyce SA zakupiły sprzęt ochrony osobistej dla szpitala jednoimiennego w Łańcucie

Zakłady Magnezytowe Ropczyce SA kupiły sprzęt ochrony osobistej o wartości ponad 1 milion 700 tysięcy złotych potrzebny do walki z koronawirusem. Certyfikowane kombinezony, 14 maja 2020, trafiły do szpitala jednoimiennego w Łańcucie.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce SA w Chinach zakupiły 18 tysięcy kompletów ochrony osobistej, certyfikowanych według norm ISO-14001.

Transport z Azji został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, a zrealizowany przez polskiego przewoźnika Lot Cargo, w ramach akcji humanitarnej Cargo dla Polski.

Koszty transportu lotniczego zostały sfinansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Sprzęt ochrony osobistej dla łańcuckiego szpitala, to kolejne wsparcie ropczyckiego producenta materiałów ogniotrwałych w walce z pandemią.

Wiemy w jak trudnej sytuacji jest wiele instytucji i osób szczególnie potrzebujących pomocy, przede wszystkim w służbie zdrowia i w pomocy społecznej. Dlatego, w miarę naszych możliwości, od początku staramy się udzielać wsparcia tym, którzy walczą z epidemią oraz starają się zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne nam i naszym rodzinom – stwierdził prezes Ropczyce SA, Józef Siwiec.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce SA, które w walce z pandemią pomagały dotychczas podkarpackim domy opieki społecznej, kupiły sprzęt komputerowy dla szkoły, zapowiadają dalszą pomoc potrzebującym.