Zawodniczka klubu z Lubziny walczyła w Japonii w mistrzostwach globu. Echa weekendu – 12, 13 października 2019

W wyborczy czas października 2019, w reprezentacja Polski w sumo, z atletką LUKS Lubzina, Magdaleną Macios, rywalizowała w mistrzostwach globu seniorów w Japonii. Teamy piłkarskie, siatkarskie, czy tenisowe z regionu grały ligowe boje. 

Szefem wyszkolenia kadry Polski, która bardzo udanie zaprezentowała się w Japonii, jest Andrzej Jedynak, trener w klubie z Lubziny. Polska w Osace, gdzie rozgrywano światowy czempionat, zdobyła 10 medali co jest dobrym wynikiem.

Magda Macios, zawodniczka podropczyckiego klubu, która boryka się z przewlekłą kontuzją walczyła w zmaganiach drużynowych seniorek. Polki zajęły 5 miejsce w świecie.

Siatkarze Błękitnych Ropczyce, przegrali bez zdobytego seta, tak  jak pierwszy, drugi ligowy bój sezonu 2019/20, ulegając w stolicy sąsiedniego powiatu, zespołowi Wisłoka Strzyżów. Mecz siatkarzy Extrans Sędziszów Młp. z KKS Kozienice został przełożony.

Po “kartkowym meczu” przegrali w Krośnie z Karpatami, piłkarze Błękitnych Ropczyce. Mecz 12 kolejki wojewódzkiej ligi 2019/20 Ropczycanie kończyli w… siedmiu, a przegrali go dopiero w doliczonym czasie spotkania.

W szlagierowym spotkaniu 11 serii gier klasy okręgowej Dębica, Lechia Sędziszów Młp. zwyciężyła Victorię Czermin. Oba teamy to czołówka tej ligi. Olchovia Olchowa jesienią 2019 to zespół, na który na swym boisku nie przegrywa co potwierdził pokonując Strzelca Frysztak. Victorii Ocieka “ciężko” idzie na wyjazdach. Tak było i tym razem. Przegrała w Majdanie Królewskim.

W klasie A Dębica, beniaminek i lider tabeli, Piast Wolica Piaskowa, w derbach gminy Sędziszów Młp. okazał się lepszy od Sokoła Krzywa. Drużyna trenera Marka Kanacha, po tym tryumfie, powiększyła przewagę nad rywalami. Wicelider rozgrywek, Płomień Zagorzyce uległ przeciwnikowi z gminy, Progresowi Kawęczyn Sędziszowski. Piast ma 5 punktów przewagi nad Płomieniem.

W klasie B, grupie I Dębica, w derbach gminy Iwierzyce, Olimpia Nockowa lepsza od KS Bystrzyca. Futbolistki trzecioligowego Interu Gnojnica nie dały razy DAP Dębica.

Tenisiści stołowi trzecioligowego Bingo Ropczyce, 13 dnia października 2019 ograli KSTS MOSiR Karpaty II Krosno, a trzy dni później, w środę 16 października 2019, ulegli LKS Turze Pole. Na piątoligowym szczeblu tenisowym, team UKS II Niedźwiada Dolna pokonał KS Głobikowa, a Bingo II Ropczyce mocno “zbiła” KU AZS V Politechnika Rzeszów.

Wyniki ligowych pojedynków piłkarzy, siatkarzy, tenisistów stołowych w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wieści TUTAJ!