Zagrał jeden mecz i… awansował do III ligi

Dariusz Frankiewicz, wychowanek piłkarskiego teamu Lechii Sędziszów Młp., w styczniu 2020 zmienił klubową przynależność, przechodząc z drugoligowej Apklan Resovii Rzeszów, do czwartoligowego zespołu KS Wiązownica. Zagrał w tej drużynie zaledwie w jednym meczu, i… awansował z nią na wyższy szczebel.

Piłkarski team z powiatu jarosławskiego na inaugurację rundy wiosennej 2020 (7 marca), ograł 0-2 w Ropczycach, Błękitnych.

I był to jedyny mecz KS Wiązownica w rundzie rewanżowej sezonu 2019/20, bo wojewódzkie rozgrywki przerwano, a później zakończono z powodu pandemii koronowirusa.

W pojedynku tym zagrał Dariusz Frankiewicz, były reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych, który oprócz klubów z Sędziszowa Młp. i Rzeszowa, występował też w Koronie Kielce, Kolejarzu Stróże,  Igloopolu Dębica, Siarce Tarnobrzeg i greckim AE Doxa Kranoulas..

Dla popularnego “Franka” był to debiut, i jak się okazało jedyny dotychczasowy mecz w KS Wiązownica.

Drużyna z regionu jarosławskiego po 18 kolejkach sezonu 2019/20, kiedy wstrzymano i zakończono rozgrywki była na czele tabeli, “ekstraklasy Podkarpacia”, uzyskując tym samym pionierską promocję na trzecioligowy szczebel.

Dariusz Frankiewicz zatem w KS Wiązownica zadebiutował i… awansował do III ligi.

Tabela i wyniki IV ligi podkarpackiej 2019/20 TUTAJ!

Inne piłkarskie wiadomości TUTAJ!

Foto: cwks-resovia.pl