Victoria Victorii Ocieka. Wychowankowie Błękitnych i Lechii w derbach Rzeszowa. Echa weekendu – 21, 22 września 2019

W przedostatni weekend września 2019 z czterech najwyższej stojących w powiatowej hierarchii piłkarskich zespołów z regionu ropczycko-sędziszowskiego tylko Victoria jeden wywalczył komplet punktów. To Victoria Ocieka.

Rywalizujący w wojewódzkiej lidze piłkarze Błękitnych Ropczyce ulegli 1-0 Legionowi Pilzno. Rozczarowali tym wynikiem swych kibiców, którzy po efektownym zwycięstwie w minionej kolejce z Igloopolem Dębica, spodziewali się punktów w Dolinie Dolnej Wisłoki.

Na okręgowym szczeblu, w derbach powiatu Victoria Ocieka po bramce, w końcówce spotkania pokonała 1-0 Olchovię Olchowa. – To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne naszym piłkarzom po wysokiej porażce z Mielcu w poprzedniej kolejce – mówili kibice Victorii. Olchowianie w sezonie 2019/20 w gościach jeszcze nie punktowali.

Lechia Sędziszów Młp. była faworytem spotkania spotkania z Czarnovią Czarna. Z tej roli się nie wywiązała się. Zremisowała. To  pierwszy nierozstrzygnięty wynik Sędziszowian w sezonie 2019/20.

W klasie A w derbach gminy Sędziszów Młp. Sokół Krzywa zremisował z Progresem Kawęczyn Sędziszowski. W derbach powiatu górą Kaskada Ostrów Kamionka, która zwyciężyła LZS Mała, i Pogórze Wielopole Skrzyńskie wygrane ze Strażakiem Lubzina. Płomień Zagorzyce zdobył aż pół tuzina bramek w wyjazdowym spotkaniu, z Teamem Przecław, w którym odniósł czwarte zwycięstwo w wyjazdowej ligowej grze w sezonie 2019/20. Team z sędziszowskiej gminy walcząc w gościach nie stracił punktów. Siódmy raz z kompletu punktów cieszył się zespół beniaminka klasy A Dębica, drużyna Piasta Wolica Piaskowa. Team trenera Marka Kanacha, pokonał ekipę z powiatu dębickiego, LKS Zasów-Mokre i po 8 kolejkach jest liderem tabeli.

W klasie B, grupie II Dębica, KS Bystrzyca jest wiceliderem rozgrywek na półmetku jesieni 2019.

Kobiecy team Interu Gnojnica przegrał z Grodziszczanką Grodzisko Dolne i po 4 kolejkach III ligi podkarpackiej 2019/20 nadal jest bez punktów.

32-letni Wojciech Daniel, i o 12 lat młodszy Szymon Feret, to wychowankowie klubów z Ropczyc i Sędziszowa Młp., piłkarze drugoligowej Apklan Resovii Rzeszów, którzy zagrali ze Stalą Rzeszów w remisowych 1-1, derbach stolicy Podkarpacia, jakie w 22 września 2019 odbyły się 85 raz.

W Sędziszowie Młp., tamtejszy Extrans Sędziszów Młp. i Błękitni Ropczyce rywalizowali w towarzyskim turnieju o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp.

Rezultaty piłkarskich gier IV ligi, klasy okręgowej, klasy A i B w LIGOWYCH WYNIKACH!

Inne sportowe wieści TUTAJ!