Terminy klasy O Dębica 2023/24. Piast i Kaskada zaczynają gospodarskimi meczami

Z drugim weekendem sierpnia 2023, piłkarską rywalizację na szczeblu klasy okręgowej Dębica, zaczną dwa powiatowe teamy występujące w sezonie 2023/24 w tych zmaganiach.

W najwyższej lidze Podokręgu Dębica, z regionu ropczycko-sędziszowskiego w sezonie 2023/24 grają Piast Wolica Piaskowa i Kaskada Kamionka.

Drużyna z gminy Ostrów to beniaminek tych zmagań powracająca do nich po czterech sezonach nieobecności, kiedy to walczyła na A-klasowych boiskach.

Poprzednio team Kaskady, o punkty na czwartoligowym podkarpackim zapleczu grał w sezonie 2018/19.

Na inaugurację rozgrywek team oba zespoły zagrają z drużynami z powiatu mieleckiego. Piłkarze beniaminka zmierzą się z Victorią Czermin, a ekipa z gminy Sędziszów Młp. podejmować będzie Czarnych Trześń.

W pionierskich bojach wyjazdowych sezonu 2023/24,obie ekipy zmagać będą się z przeciwnikami z powiatu mieleckiego.

Piast w weekend 19,20 zagra z Radomyślanką Radomyślanka Radomyśl Wielki, a Kaskada z Dromaderem Chrząstów, który na tym szczeblu występował w rywalizacji 2008/09, kiedy to je wygrał i… zdecydował się na grę w klasie A.

Runda jesienna 2023 roku ligi, którą tworzą zespoły z powiatu dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, potrwa od 12, 13 sierpnia 2023 roku, do weekendu 12, 13 listopada 2023 roku.

Skład piłkarskiej klasy okręgowej Dębica sezonu 2022/23: Kaskada Kamionka, Piast Wolica Piaskowa – powiat ropczycko-sędziszowski, Kolbuszowianka Kolbuszowa, Sokół II Kolbuszowa Dolna – powiat kolbuszowski,  LKS Pustków, Chemik Pustków, Czarnovia Czarna, Kamieniarz Golemki, LKS Głowaczowa, LKS Żyraków – powiat dębicki, Dromader Chrząstów, Stal II Mielec, Czarni Trześń, Smoczanka Mielec, Radomyślanka Radomyśl Wielki, Victoria Czermin – powiat mielecki.


Cyframi 4. Sezon 2023/24 będzie czwartym sezonem z kolei, czwartym w historii, w którym o punkty w klasie okręgowej Dębica gra zespół Piasta Wolica Piaskowa.

Inne wieści piłkarskich boisk Rzeszowszczyzny TUTAJ!