Sportowcy mogą wrócić do hal, czyli mniej obostrzeń w walce z koronawirusem

Z dniem 18 maja 2020,  polski rząd wprowadza kolejny etap znoszenia obostrzeń jakie nałożono w związku z pandemią koronawirusa. Tyczy się to też sportowców, którzy mogą ćwiczyć w liczniejszych grupach.

W drugiej połowie maja 2020 “odmrożone” zostają kolejne segmenty gospodarki, jak i działalność sportowa.

Na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich może rywalizować, trenować 22 sportowców pod okiem nawet liczącego nawet 4 osoby sztabu trenerskiego.

Gdy boisko pełnowymiarowe boisko zostanie podzielone na dwie połowy, i będzie rozdzielone liczącym 5 metrów buforem bezpieczeństwa, może jednocześnie na nim przebywać  32 sportowców i 6 trenerów.

Na mniejszych boiskach, stadionach, orlikach, skoczniach lub torach może przebywać maksymalnie 14 osób na obiekcie i 2 trenerów.

Z końcem drugiej dekady maja 2020, można już korzystać z sal i hal sportowych. Liczba sportowców i trenerów ćwiczących w salach, czy halach zależna jest od ich metrażu.

W obiektach do 300 metrów kwadratowych – 12 ćwiczących i 1 trener, do 800 metrów kwadratowych – 16 ćwiczących i 2 trenerów, do 1000 metrów kwadratowych  – 24 ćwiczących i 2 trenerów, powyżej 1000 metrów kwadratowych  – 32 ćwiczących i 3 trenerów.