Sport w weekend. Zapowiedź wydarzeń 7,8 września 2019. Derby…. parafialne i Puchar Polski

Piłkarskie zmagania zespołów z regionu w weekend 7, 8 września 2019 z pewnością przyciągną wielu kibiców na stadiony powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W Górze Ropczyckiej będą… parafialne derby. Tamtejsza Korona, gra z Interem Gnojnica, a to miejscowości z jednej parafii.

Zespół czwartoligowych piłkarzy Błękitnych Ropczyce po trzech spotkaniach bez wygranej o zwycięstwo powalczy z Izolatorem Boguchwała. Ropczycanie grają w gościach.

W klasie okręgowej będąca w czołówce tabeli Lechia Sędziszów Młp. w wyjazdowej grze walczy z Smoczanką Mielec, która pierwsze punkty w sezonie 2019/20 straciła w minionej kolejce, z Olchovią Olchowa. Olchowianie jadą w goście do sąsiadującej z nim w tabeli, LKS Głowaczowa. Trzeci z powiatowych teamów okręgowego szczebla, Victoria Ocieka, podejmuje Kamieniarza Golemki.

Z pojedynków powiatowych drużyn klasy A najciekawiej zapowiadają się mecze derbowe. Będący na czele Strażak Lubzina gra z Sokołem Krzywa, Kaskada Ostrów Kamionka rywalizuje z Płomieniem Zagorzyce, a LKS Łopuchowa Łączki Kucharskie walczy w derbach gminy Ropczyce z LZS Mała.

W klasie B rywalizować będą Olimpia Nockowa – Plon Klęczany, Lechia II Sędziszów Młp. – Gród Będziemyśl, KS Bystrzyca – Gród Będziemyśl i w “parafialnych derbach” wspominany już pojedynek Korony Góra Ropczycka z Interem Gnojnica.

W tygodniu, w środę 11 września 2019, mecze I rundy Pucharu Polski Podokręgów Rzeszów-Dębica. Wyjazdowe pojedynki stoczą Lechia Sędziszów Młp., Victoria Ocieka i Płomień Zagorzyce.

Kobiecy team trzecioligowego Interu Gnojnica gra pierwszy wyjazd, w którym przeciwnikiem jest Start Jarosław.

Sumocy LUKS Lubzina i Syreny Gnojnica Wola będą walczyć w Pucharze Polski kadetów, w Gorzowie Wielkopolskim.

Terminy godzinowe wydarzeń w kalendarium!

Rozstrzygnięcia ligowych pojedynków piłkarzy w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wieści TUTAJ!