Sport w weekend. Mistrz jesieni w Ropczycach. Trener z Ropczyc na finale PP

W dniach 7, 8 marca 2020 w powiecie ropczycko-sędziszowskim rozpocznie się piłkarska rudna wiosenna 2020. Kolejne mecze play-off i play-out czekają w tym terminie siatkarzy II ligi. Będą ligowe boje tenisistów stołowych. 

Piłkarze IV ligi, Błękitnych Ropczyce jako pierwsi w powiecie ropczycko-sędziszowskim rozpoczynają rundę rewanżową 2019/20. Podejmować będą w pierwszą sobotę marca 2020, mistrza wojewódzkiej ligi po części jesiennej 2019, team KS Wiązownica, do którego zimą z drugoligowej Apklan Resovii Rzeszów, trafił Dariusz Frankiewicz, wychowanek sędziszowskiej Lechii.

Regionalni piłkarze z niższych lig, stoczą kolejne gry kontrolne zimy 2020.

W II lidze siatkówki mężczyzn, Extrans Sędziszów Młp. w spotkaniu play-off (o miejsca 1-4) zagra na swym parkiecie z KKS Kozienice. Błękitni Ropczyce w play-out (o miejsca 5-8), podejmują Wisłok Strzyżów.

Są to 3 mecze gier między tymi ekipami. Poprzednie 2 spotkania kończyły się porażkami naszych ekip. Walka toczy się do 3 zwycięstw.

Michał Betleja, siatkarski trener z Ropczyc, który jest w sztabie szkoleniowym zespołu pierwszoligowych siatkarek San Pajdy Jarosław, uczestniczy w pierwszy weekend marca 2020 ze swym teamem z finale Pucharu Polski w Nysie.

W III lidze tenisa stołowego ATS Bingo Ropczyce zagra z Strażakiem Bratkówka. Na czwartoligowym szczeblu UKS Niedźwiada Dolna rywalizuje z ATS Maluszkowo Tyczyn.  W V lidze,  UKS II Niedźwiada Dolna powalczy z Spartakusem II Kolbuszowa Dolna.

Inne sportowe wieści TUTAJ!