Siatkarze Błękitnych Ropczyce nie dograli końca play-out 2019/20. Spadków nie będzie

Polski Związek Piłki Siatkowej, 26 marca 2020, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych spowodowanych pandemią zakończył sezon 2019/20 w II lidze mężczyzn gdzie walczyły ekipy z regionu. Nie dojdzie zatem do piątego meczu play-out pomiędzy Błękitnymi Ropczyce i Wisłokiem Strzyżów.

Polski Związek Piłki Siatkowej, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, i brakiem jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych z powodu stanu epidemii koronawirusa rozgrywek 2019/20, postanowił o ich zakończeniu.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, zadecydowano o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/20 grupie VI, gdzie grały drużny powiatu ropczycko-sędziszowskiego, została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Także w innych grupach ligi II mężczyzn i oraz kobiet w  ten sposób zadecydowano o kolejności.

Extrans Sędziszów Młp. zakończył rozgrywki play-off zgodnie z planem, zajmując na ich mecie 3 lokatę. Błękitni Ropczyce walczyli z play-out z Wisłokiem Strzyżów. Po czterech pojedynkach był remis 2-2. Mecz piąty i ewentualnie kolejne z powodu koronawirusa nie odbyły się.

Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, że żadna z drużyn nie będzie zdegradowana do na niższy szczebel rozgrywek 2020/21.