Prezydent i starosta

W Bukowsku, w powiecie sanockim, odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z samorządowcami. Uczestniczył w nim starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Witold Darłak. 

W takcie spotkania w gronie samorządowców, którzy utracili środki finansowe w wyniku problemów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, rozmawiano o pandemii koronawirusa, sytuacji w szpitalach powiatowych, wyborach prezydenckich.

Starosta Witold Darłak, złożył Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który 16 maja 2020 skończył 48 lat, życzenia urodzinowe i wręczył miniaturową figurę Chrystusa Króla z Małej.

Prezydent Polski odwiedził także Sanktuarium męczennik jednego z katolickich  patronów Polski, świętego Andrzeja Boboli, w Strachocinie, w powiecie sanockim.

Strachocina jest także miejscem corocznych pielgrzymek środowiska piłkarskiego z Podkarpacia, w tym klubów z regionu ropczycko-sędziszowskiego.

Sport “nie jest obcy” włodarzowi powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Starosta powiatu to współzałożyciel klubu Syrena Gnojnica Wola, którego sumocy  są medalistami mistrzostw kraju, Europy i globu.

Sportowe wiadomości TUTAJ!

Foto: Archiwum W. Darłak