Po ponad dekadzie lat Błękitni i Lechia zagrali derby wojewódzkiej ligi. Goli nie było

Piłkarze Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. w drugiej dekadzie sierpnia po 2020, po 11 latach stoczyli derby powiatu na czwartoligowym szczeblu. W meczu rozgrywanej przy maksymalnie możliwej, acz ograniczonej z powodu pandemii koronawirusa liczbie widzów, było remisowo.

Po 4102 dniach kibice z powiatu ropczycko-sędziszowskiego znów emocjonowali się derbami regionu w wojewódzkiej lidze.

Dużo, jak to w derbach, było nieustępliwej walki, a wielce dogodnych okazji bramkowych niewiele. Najlepsze zaprzepaścili Michał Ogrodnik z Błękitnych, i Jakub Makuch z Lechii. Obaj strzelali na bramkę rywali ze środka “szesnastki”.

Piłkarz z Ropczyc, kiedy mijał kwadrans meczu uderzył obok słupka. Futbolista z Sędziszowa Młp., chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony, silnie przymierzył, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części gry lepiej, dojrzalej prezentowali się gospodarze. Na bramkowe zdobycze pomysłu jednak nie mieli.

5 kolejka, IV Liga Podkarpacka 2019/20 (12.8.2020), Błękitni Ropczyce – Lechia Sędziszów Młp. 0-0

Błękitni: D. Kosiba – Szczybyło, Majka, Sulisz, Siepierski (85′ Zawiślak), Zapał (46′ Sypek), Gdowik, Ogrodnik, Majcher, Świętoń, Ł. Kosiba (71′ Bęben). Trener: Łukasz Chmura.

Lechia: Ł. Ćwiczak – Lesiński, Linek, Osztreicher, Potwora (74′ Łagowski), Róg, Salomon, Rogóż, B. Posłuszny (46′ Urbaniak), Aleksander Czółno, Makuch. Trener: Jakub Słomski.

Sędziował: Krystian Kołodziej z Sokołowa Młp.

Żółte kartki: Sulisz, Zapał – Lesiński, Makuch.

Widzów: 500.

Foto: TV Miejska Ropczyce, R.Wojnarowski