Przerwany sezon i… pionierski awans Piasta Wolica Piaskowa

Epidemia koronawirsa spowodowała, że  piłkarskie zmagania wiosny 2020 zostały zostały zawieszone. Nie jest wiadomym czy sezon 2019/20 w ligach od IV do klasy B, gdzie grają drużyny z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, zakończony tak jak było planowane, po rozegraniu rundy rewanżowej. Decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie tych zmagań ma zapaść najpóźniej do 11 maja 2020.

Polski Związek Piłki Nożnej gdyby epidemia trwała, rozwijała się, i było duże zagrożenie koronawirusem, może zadecydować o zakończeniu sezonu 2019/20 bez rozgrywania rundy wiosennej 2020, i co wydaje się wtedy najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, uznaniu tabel po rundzie jesiennej 2019.

Najpewniej wtedy byłyby awanse do wyższych lig i… brak degradacji na niższe szczeble rozgrywkowe. W powiecie ropczycko-sędziszowskim pionierską wówczas promocją do wyższej ligi byłby jeden awans.

To awans do klasy okręgowej Dębica, założonego w 1946 roku klubu z gminy Sędziszów Młp., Piasta Wolica Piaskowa.

Drużyna trenera Marka Kanacha, po jesieni 2019 jest na awansowej pozycji w klasie A Podokręgu Dębica i jeszcze na okręgowym szczeblu nie rywalizowała.

Inne zespoły z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, będące po pierwszej części sezonu 2019/20 na awansowych miejscach do IV ligi podkarpackiej, klasy okręgowej, klasy A na tych szczeblach już walczyły.

Piłkarskie wieści także TUTAJ!