Nowoczesny dworzec PKP w Sędziszowie Młp. otwarty

W Sędziszowie Młp. oddano jeden kilkunastu w Polsce (na czas czerwca 2020) obiektów dworcowych wybudowanych od podstaw w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych PKP. Koszt inwestycji wyniósł ponad 5 miliona złotych. Współfinansowano ją ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sędziszowski dworzec PKP jest pierwszym budynkiem dworca udostępniony podróżnym po modernizacji w województwie podkarpackim, w ramach programu inwestycji dworcowych na lata 2016-2023.

To nowoczesny,  funkcjonalny, bezpieczny obiekt, zaprojektowany z dbałością o środowisko naturalne poprzez zastosowanie energooszczędnych systemów i technologii. Jest pozbawiony barier architektonicznych przez co został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ma szereg usprawnień dla osób niedowidzących i niewidzących.

Posiada takie rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne, odzysk wody deszczowej do spłukiwania toalet, oświetlenie LED i pompa ciepła.

Parterowy budynek dworca PKP w Sędziszowie Młp. składa się z dwóch niezależnych części połączonych wiatą. Wewnątrz znajduje się poczekalnia, kasa biletowa i toalety. Na zewnątrz jest parking samochodowy i stojaki na rowery.

W uroczystości otwarcia kolejowej placówki uczestniczyli Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, był Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, włodarze województwa, powiatu ropczycko-sędziszowskiego, gminy Sędziszów Młp.

TUTAJ przeczytasz o prezesie krajowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Lubizny!

Foto: SP Ropczyce