Nieudany start siatkarskich drugoligowców. Echa weekendu – 5, 6 października 2019

Drugoligowi siatkarze Extrans Sędziszów Młp. i Błękitnych Ropczyce w pierwszy weekend października rozpoczęli sezon 2019/20. Oba zespoły inauguracyjnych gier nie zaliczą do udanych.

Na starcie sezonu 2019/20 siatkarze Extrans Sędziszów Młp. i Błękitnych Ropczyce doznali porażek. Oba zespoły przegrały 3-0 wyjazdowe spotkania. Ropczycanie ulegli 3-0 KKS Kozienice, a Sędziszowianie w takich samych rozmiarach przegrali z Karpatami Krosno.

Wiele emocji było w piłkarskich grach ligowych pionierskiego weekendu października 2019.

W meczu 12 kolejki II ligi 2019/20 bramkę dla Apklan Resovii Rzeszów w boju z Garbarnią Kraków zdobył wychowanek Lechii Sędziszów Młp., Szymon Feret. “Pasiaki” w gościach ograły 0-2 “Brązowych”.

W piątym boju jesieni 2019 jako gospodarze, w najwyższej lidze piłkarskiej na Podkarpaciu, lidze IV, zespół Błękitnych Ropczyce zremisował bezbramkowo z Piastem Tuczempy.

W pojedynkach klasy okręgowej Dębica, Lechia Sędziszów Młp. w gościach zwyciężyła 0-2 z LKS Wiewiórka, ale innego wyniku w będącym na końcu tabeli bez punktów zespołem z powiatu dębickiego kibice Sędziszowian, nie oczekiwali.

Olchovia Olchowa piąty raz jesienią 2019 walczyła na wyjeździe i piąty raz musiała uznać wyższość przeciwnika. Tym razem Victorii Czermin przegrywając 5-0. Victoria Ocieka walcząc w spotkaniu w roli gospodarza, uległa 1-4 aspirującej do czołowych lokat najwyższej ligi dębickiego podokręgu, Radomyślance Radomyśl Wielki.

W klasie A Dębica, w derbach gminy Sędziszów Młp., Sokół Krzywa musiał uznać wyższość Płomienia Zagorzyce.

W derbach powiatu, na zapleczu okręgowego szczebla Podokręgu Dębica, Pogórze Wielopole Skrzyńskie “zbiło” Progres Kawęczyn Sędziszowski. Lider tych rozgrywek, Piast Wolica Piaskowa “rozstrzelał” Strażaka Lubzina. W ekipie z gminy Sędziszów Młp. zadebiutował rutynowany golkiper, Witold Kwaśny, wychowanek Lechii Sędziszów Młp., mający za sobą gry na trzecioligowym szczeblu w Izolatorze Boguchwała.

W klasie B, pierwszej porażki po degradacji wiosną 2019 na ten szczebel rozgrywek, doznał Inter Gnojnica, przegrywając z LKS Brzeźnica, która w sezonie 2019/20 wygrała… raz pierwszy.

Wyniki ligowych pojedynków piłkarzy, siatkarzy w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wiadomości TUTAJ!