Moc LUKS Lubzina w Kwidzynie była wielka, bo na 24 medale

Na Pomorzu, w Kwidzynie moc medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021 i zawodów Pucharu Polski Juniorów 2021 zdobyli sumocy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubzina. Zawody rozgrywane był w weekend 6, 7 marca.

Atleci LUKS Lubzina w Kwidzynie wywalczyli aż 18 krążków, w Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w kategoriach wiekowych U21 i U23. Było to 6 złotych, 4 srebrne, i 8 brązowych medali.

Najwięcej bo aż 5 medali wywalczył Jakub Nowakowski, który zdobył aż 4 razy złoto i 1 raz srebro.

W zawodach Pucharu Polski podopieczni trenera Andrzeja Jedynaka na podium stawali 6 razy, po dwa na każdym jego stopniu.

Medaliści MMP 21:

złoto – Gabriela Warchoł (kategoria 50 kilogramów), Hubert Dęborowski (kat 77 kg), Jakub Nowakowski (kat 100 kg)

srebro – Izabela Woźny (kat 60 kg), Daniel Ziobroń (kat 70 kg)

brąz – Dawid Kuraś (kat 77 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg), Jakub Micek (kat 115 kg), Jakub Nowakowski i Jakub Micek (kat open)

Medaliści MMP 23:

złoto – Izabela Woźny (kat 60 kg), Hubert Dęborowski (kat 73 kg), Jakub Nowakowski (kat 100 kg)

srebro – Gabriela Warchoł (kat 50 kg), Jakub Nowakowski (open)

brąz – Dawid Kuraś (kat 77 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg), Jakub Micek (kat 115 kg)

Medaliści PP Juniorów:

złoto – Daniel Ziobroń (kat 60 i 70 kg)

srebro – Gabriela Warchoł (kat 50 kg), Sławomir Ochał (kat open)

brąz – Dawid Kuras (kat 80 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg)

Siłacze z Lubziny wygrali klasyfikacje drużynowe krajowego czempionatu w obu kategoriach wiekowych.

W mistrzostwach kraju i pucharowej rywalizacji pod Gdańskiem nie walczyli atleci z drugiego klubu z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Syreny Gnojnica Wola.

Wieści o dokonaniach sportowców z powiatu ropczycko-sędziszowskiego także TUTAJ!