Marszałek Sejmu RP gościła w Sędziszowie Młp. – zdjęcia

16 czerwca 2020, pierwszy raz w historii Sędziszowa Młp. gościł urzędujący Marszałek Sejmu RP. Będąca nim od sierpnia 2019 roku Elżbieta Witek, w połowie czerwca oprócz Sędziszowa Młp. była także w Różniatach, Mielcu i Leżajsku. 

Elżbieta Witek, w czasie wizyty w Sędziszowie Młp., jak i na Podkarpaciu mówiła o osiągnięciach prezydenta Andrzeja Dudy, prosiła o liczny udział w wyborach, i… przestrzegała przed kandydatem na prezydenta opozycji z Koalicji Obywatelskiej, Rafałem Trzaskowskim.

Stwierdziła, że mógłby on to być zagrożeniem dla refom jakie zostały przeprowadzone w minionym czasie 5 lat, jak i modelu polskiej rodziny.

Pani marszałek przypominała sukcesy rządu prawicy w minionych 5 latach: programy 500+, 300+, obniżony wiek emerytalny, darmowe leki dla seniorów, 13 i 14 emerytura, program onkologiczny.

Elżbieta Witek, zachęcała do głosowania w wyborach prezydenckich 2020, na prezydenta Andrzeja Dudę, dziękując Podkarpaciu za wielkie poparcie we wszystkich wyborach dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

W spotkaniu w Sędziszowie Młp., uczestniczyli mieszkańcy regionu, marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl, byli senator RP Zdzisław Pupa, poseł na Sejm RP, Kazimierz Moskal, starostwie powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak, Bernadeta Frysztak, burmistrz Sędziszowa Młp., Bogusław Kmieć.