Lockdown w całym kraju i sporcie amatorskim /20 marca – 9 kwietnia 2021

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na na Covid-19, i ogłoszeniem lockdownu polski rząd, w drugiej połowie marca 2021, podjął decyzję o kolejnych obostrzeniach związanych z pandemią. Tyczą się także sportowej rywalizacji. 

– Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce informują rządowe władze w Polsce.

W ramach większych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa w dniach 20 marca 2021 – 9 kwietnia 2021 wstrzymano amatorskie rozgrywki sportowe.

Nie będzie więc w tym terminie piłkarskich zmagań, które dopiero w rundzie wiosennej 2021 się zaczęły, i a kibice także w naszym regionie ropczycko-sędziszowskim czekali na nie z utęsknieniem.

Obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Swoją działalność muszą zawiesić także hotele, galerie handlowe, teatry, muzea, galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, stoki narciarskie, kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe.

Sportowe wiadomości z Rzeszowszczyzny, czyli również z powiatu ropczycko-sędziszowskiego także TUTAJ!