Była taka liga. Start PALPN. Tak było na początku/zdjęcia

17 lat temu, 18 listopada 2002 roku zaczęły się pierwsze zmagania Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Sędziszowie Młp. Była to pionierskie takowe zawody halowe, w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

W debiutanckich zmaganiach PALPN Ropczyce-Sędziszów Młp. 2002/03, której mecze odbywały się w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.,  w rozgrywkach ligowych i Pucharze Ligi walczyło 20 drużyn.

Były to zespoły: Ekipa Bońka Sędziszów Młp. Biała Gwiazda Ropczyce, Moto-Hurt Ropczyce, Lux-Mar Ropczyce, Inter Gnojnica, Old-Boys Sędziszów Młp., LO Sędziszów Młp., Próżniacy Sędziszów Młp., Celtowie DSI Ropczyce, Szakale Góra Ropczycka, Aj Dąt Noł Ropczyce, Gumat Sędziszów Młp., Black Sheep Ropczyce, Mazak Sędziszów Młp., BGŻ Gród Będziemyśl, Stachu Sędziszów Młp., Nutrena Cargill Ropczyce, Stal-Bud Sędziszów Młp., Szmacianka Ropczyce, Teken Kawęczyn Sędziszowski.

Ligowe zawody wygrała Ekipa Bońka Sędziszów Młp., a Puchar Ligi zdobyła Biała Gwiazda Ropczyce (zdjęcie główne).

W ramach cieszących się sporą popularnością zmagań PALPN Ropczyce – Sędziszów Młp., odbywających się przez kilka sezonów, oprócz rywalizacji ligowej i pucharowej były zawody turniejowe (Świąteczno-Noworoczne, Amatorów i Niezrzeszonych, Firm i Instytucji, Podkarpacka Liga Mistrzów, zawody na boiskach trawiastych).

W PALPN Ropczyce-Sędziszów Młp. brały udział piłkarze i zespoły nie tylko z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, ale i różnych stron Podkarpacia.

Na zamieszczonych zdjęciach drużyny ligowe z pionierskiej edycji PALPN Ropczyce-Sędziszów Młp., sezonu 2002/03.

Inne piłkarskie wiadomości TUTAJ!

Foto: PALPN Ropczyce-Sędziszów Młp.