Lechia wygrała mecz wojewódzkiej ligi po 9 latach. Błękitni przegrali z Karpatami. Piłkarz z Ropczyc zdobył gola w PP dla Wisłoka

Piłkarze IV ligi podkarpackiej, w dwa teamy naszego regionu Błękitni Ropczyce i Lechia Sędziszów Młp., 29 lipca 2020 rozegrali drugą serię gier sezonu 2020/21. Punkty zdobyła tylko sędziszowska ekipa, której mecz został wstrzymany.

Piłkarze Lechii Sędziszów Młp., beniaminka wojewódzkiej ligi, do której powrócili po blisko dekadzie lat, przed meczem otrzymali pamiątkowe puchary, grawertony, które wręczyli Wiesław Lada, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i włodarze Sędziszowa Młp.

W debiutanckim w roli gospodarza ligowym 2020/21 boju, Sędziszowianie pokonali 4-3 (3-1) rezerwy drugoligowej Apklan Resovii Rzeszów.

Gole dla sędziszowskiego zespołu zdobyli Aleksander Czółno (2 z rzutów karnych) oraz Kamil Potwora, Szymon Urbaniak po 1. Dla gości trafili Karol Cholewa, Kacper Bomba, Filip Mikrut.

Piłkarze Resovii II Rzeszów, od 42 minuty, grali w dziesięciu, bo arbiter czerwoną kartką ukarał ich bramkarza, Bartosza Siryka.

W 67 minucie spotkania, zostało ono wstrzymane na około pół godziny, po zasłabnięciu kierownika zespołu z Sędziszowa Młp., Arkadiusza Chorążego. Potrzebna była interwencja służb medycznych.

Lechia poprzedni mecz w “wojewódzkiej ekstraklasie” wygrała, 11 czerwca 2011 roku. Pokonała wtedy Orzeł Przeworsk.

Wyniki i tabela IV ligi podkarpackiej 2020/21 TUTAJ!

Błękitni Ropczyce w pionierskiej w sezonie 2020/21 wyjazdowej grze, ulegli 3-0 (1-0) ekipie Karpat Krosno.

Mariusz Wiktor, piłkarz z Ropczyc reprezentujący Wisłok Wiśniowa, z rzutu karnego zdobył gola w finałowej grze Pucharu Polski Podokręgów Rzeszów-Dębica 2019/20 z Wisłoką Dębica.

Rozegrano go na boisku zespołu ze Strzyżowszczyzny, 29 lipca 2020.

Czwartoligowy Wisłok Wiśniowa po remisie 2-2 w regulaminowym czasie gry, był skuteczniejszy w rzutach karnych. Wygrał je 5-4 i awansował do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Inne wieści z piłkarskich aren przeczytasz TUTAJ!