Kazimierz Moskal posłem na Sejm RP piątą kadencję. W powiecie było 10 kandydatów

Kazimierz Moskal 13 października 2019, otrzymując 17 444 głosy, został wybrany posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Będzie to kolejna kadencja ropczyckiego parlamentarzysty w Sejmie, który o mandat ubiegał się z listy Prawa i Sprawiedliwości.

57-letni Kazimierz Moskal, posłem na Sejm RP będzie piątą kadencję. Parlamentarzystą jest od 2005 roku.  Był dotychczas posłem na Sejm RP V, VI, VII, VIII kadencji.

O mandat posła na Sejm RP, w wyborach w październiku 2019, ubiegło się 10 kandydatów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Oprócz Kazimierza Moskala z Ropczyc byli to: Maria Golenia  z Ropczyc, Krzysztof Kosiński z Niedźwiady, Krystyna Paryś z Wielopola Skrzyńskiego (wszyscy PSL Koalicja Polska), Bernadeta Frysztak z Sędziszowa Małopolskiego, (oboje KW Prawo i Sprawiedliwość), Wiesław Jeleń z Blizny (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), Katarzyna Ochał z Zagorzyc, Albert Strzałka z Niedźwiady (oboje KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), Aneta Krajewska z Gnojnicy, Przemysław Przybył z Ropczyc (oboje Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska PO.N IPL Zieloni).

Foto: www.kazimierz-moskal.pl