Extrans pany w drugoligowych siatkarskich derbach!

W przedostatni dzień października 2021, rozegrane zostały pierwsze siatkarskie derby powiatu mężczyzn, w którym w Ropczycach. Rywalizowały zespoły miejscowych Błękitnych i Extransu Sędziszów Młp. Górą był team gości.

Po emocjonującym spotkaniu do którego rozstrzygnięcia potrzebne było pięć setów lepsza okazała się sędziszowska drużyna.

Extrans wygrał 5 raz w trwającym sezonie 2021/22, a Błękitni takiż raz przegrali. Rewanżowy pojedynek planowany jest w Sędziszowie Młp., na koniec stycznia 2022 roku.

Sędziszowska drużyna po derbowym meczu w drugoligowej tabeli grupy IV zajmuje 12 miejsce (15 punktów, 17-6 sety). Ropczycki team w czternastodrużynowej lidze jest na 12 pozycji (4 punkty, 6-16 sety).

Najbliższe mecze: Extrans Sędziszów Młp. – V LO Rzeszów, Hutnik Wanda Kraków – Błękitni Ropczyce. Ich terminy: 6 listopada 2021.

6 kolejka II ligi siatkarzy sezonu 2021/22 (30 października 2021), Błękitni Ropczyce – Extrans Sędziszów Młp. 2-3 (25-23, 21-25, 23-25, 25-21, 9-15)

Inne wieści ze sportowych aren Rzeszowszczyzny TUTAJ!