Z WIZYTĄ na meczu… Błękitni – Lechia. Ropczycanie zwycięzcy w Sędziszowie Młp. w derbach powiatu/zdjęcia

W piłkarskich czwartoligowych derbach powiatu ropczycko-sędziszowskiego wiosny 2021, będąca gospodarzem spotkania Lechia Sędziszów Młp. uległa Błękitnym Ropczyce. Mecz z powodu obostrzeń pandemicznych rozegrano bez kibiców. Najzagorzalsi fani obu drużyn oglądali mecz za ogrodzenia sędziszowskiego stadionu.

Ostatnia sobota kwietnia 2021 była czasem pierwszego ligowego tryumfu teamu z Ropczyc i pionierskiej porażki drużyny z Sędziszowa Młp. ligową wiosną 2021.

Mimo optycznej przewagi gospodarzy w pierwszych dwu kwadransach spotkania, to goście objęli w tym czasie prowadzenie po golu piłkarza rodem z gminy Sędziszów Młp.

Do bramki Sędziszowian trafił Mateusz Gdowik, zaczynający piłkarską przygodę w Progresie Kawęczyn Sędziszowski i Soccerze Ropczyce, a reprezentujący także w przeszłości młodzieżowe taemy Stali Rzeszów i Jagiellonii Białystok.

Dziesięć minut po rozpoczęciu  drugiej części spotkania czerwoną kartkę, w konsekwencji dwu żółtych, otrzymał Oskar Ćwiczak i Sędziszowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Grając w osłabieniu zdobyli oni kontaktową bramkę po trafieniu wychowanka, Stefan Osztreichera. Na kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra, gościom wygraną dał rzut karny egzekwowany przez Michała Ogrodnika.

Lechia derbowe zawody zakończyła w dziewięciu. Pięć minut przed ich końcem, “czerwienią” ukarany został Jakub Tęczar. Była to kara za dwa “żółte napomnienia”.

26 kolejka IV ligi podkarpackiej 2020/21, (24.4.2019), Lechia Sędziszów Młp. – Błękitni Ropczyce 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Gdowik (25), 1-1 Osztreicher (58), 1-2 Ogrodnik (78).

Lechia: Ł. Ćwiczak – Reichel, Godek, Makuch (80′ Róg), Malisiewicz, B. Posłuszny (65′ Tęczar), Lesiński, Osztreicher, Potwora, O. Ćwiczak, Urbaniak (70′ Amadeusz Czółno). Trener: Jakub Słomski.

Błękitni: Dybski – Kmiotek, Waszczuk, Gdowik (82′ Świętoń), Delekta (82′ Darłak), Podczaszy, Majka, S. Piwowar (72′ Zawiślak), Fornek, Siepierski (90′ Bęben), Ogrodnik. Trener: Łukasz Chmura.

Sędziował: Albin Kijowski z Krosna.

Żółte kartki: O. Ćwiczak, Tęczar – Waszczuk, Delekta.

Czerwone kartki: O. Ćwiczak (dwie żółte), Tęczar (dwie żółte).