Piłkarz z Ropczyc najlepszy w połowie zmagań Fortuna 1 Ligi. Klasy O i A na mecie jesieni 2019. Echa weekendu – 9, 10 listopada 2019

Piłkarze regionalnych drużyn z klas okręgowych i A z końcem drugiej dekady listopada zakończyli ligową rywalizację jesieni 2019. Łukasz Trałka, piłkarz rodem z Ropczyc, zawodnik Warty Poznań, zwycięski na półmetku zmagań Fortuna 1 Ligi  2019/20. 

Zespół ze stolicy Wielkopolski, do którego trafił latem 2019 Łukasz Trałka, przed rundą rewanżową sezonu 2019/20, jest na czele pierwszoligowej stawki. Popularny “Trała” do Warty Poznań przeszedł  po 7 latach reprezentowania Lecha Poznań.

W szlagierze 17 kolejki II ligi 2019/20, w którym Apklan Resovia Rzeszów zremisowała z GKS Katowice, wystąpili dwaj zawodnicy “Pasiaków”, Wojciech Daniel i Szymon Feret, którzy swą sportową przygodę rozpoczynali w klubach z regionu ropczycko-sędziszowskiego.

Team czwartoligowych futbolistów Błękitnych Ropczyce, w ostatniej wyjazdowej grze jesieni 2019 uległ 2-0 Głogovii Głogów Młp. po dwu… samobójczych bramkach.

W finiszowej kolejce pierwszej części 2019/20 klasy okręgowej Dębica, Lechia Sędziszów Młp. zwyciężyła Akademię Piłkarską Piłkarskie Nadzieje Mielec.  Olchovia Olchowa zremisowała z Chemikiem Pustków, a Victoria Ocieka przegrała z Czarnovią Czarna.

Sędziszowianie z 4 punktami przewagi przewodzą w najwyższej lidze dębickiego podokręgu. Olchovia jest na 7 pozycji, a Victoria na 10 miejscu.

W klasie mistrz jesieni 2019, Piast Wolica Piaskowa po ograniu w derbach gminy Sędziszów Młp. Borkovii Borek Wielki, ma 9 punktów przewagi nad drugim w stawce Płomieniem Zagorzyce.

Zespół z Zagorzyc pozycję wicelidera półmetka, wywalczył po efektownej wygranej 2-7 w Małej, z tamtejszym LZS, który po połowie zmagań 2019/20 zaplecza klasy okręgowej Dębica zajmuje 3 lokatę.

Siatkarki Marby Sędziszów Młp. pewnie zwyciężyły Feniks Radymno, w wyjazdowym boju 1 ligi podkarpackiej i są na jej czele.

Pierwszy, historyczny ligowy mecz zagrali tenisiści stołowi KTS Zagorzyce. W pojedynku V ligi grupy rzeszowskiej B ulegli UKS II Kępa Dębica.

Rozstrzygnięcia gier w Ligowe wyniki!

Inne sportowe wieści TUTAJ!