Lechia Sędziszów Młp. sprawdzała piłkarza z Republiki Zielonego Przylądka

Piłkarz z Republiki Zielonego Przylądka, kraju rozłożonego w środkowej części Oceanu Atlantyckiego, przez minione półtora roku zawodnik rywalizującego w klasie okręgowej Dębica, teamu z regionu dębickiego, trenował z beniaminkiem IV ligi podkarpackiej 2020/21. Styczniem 2021 był na zajęciach Lechii Sędziszów Młp.

Piłkarzem, którego sprawdzał team prezesa Marka Ziemby, przed czekającą go wiosną 2021, walką o utrzymanie w wojewódzkiej lidze,  był 27-letni napastnik, Helton Carlos Goncalves, (stoi pierwszy z lewej).

Sprawdzany przez Sędziszowian, zawodnik w Polsce ma za sobą grę w klubach z Podkarpacia i Małopolski, w klasach rozgrywkowych B, A i okręgowej.

Występował dotychczas w drużynach Dębu Żdżary, KS Nowa Jastrząbka Żukowice, i Czarnovii Czarna.

W trwającym sezonie 2020/21, w meczu 3 kolejki klasy okręgowej Dębica, kiedy 9 sierpnia 2020, Czarnovia Czarna ograła 2-4 Płomień w Zagorzycach, zdobył dla niej wszystkie 4 bramki.

Helton Carlos Goncalves, nie będzie jednak wiosną 2021 piłkarzem zespołu Lechii Sędziszów Młp., ani klubu z Czarnej, który po jesieni 2020 jest wiceliderem najwyższej ligi dębickiego podokręgu.

Inne wiadomości z piłkarskich boisk Rzeszowszczyzny TUTAJ!

Foto: lksczarnovia.futbolowo.pl