27 razy na podium Pucharu Polski w Krotoszynie

Aż 27 razy na podium zawodów Pucharu Polski 2019 seniorów i juniorów w sumo, w Krotoszynie, stanęli atleci klubów z gminy Ropczyce, LUKS Lubzina i Syreny Gnojnica Wola. Zawody rozegrano 7 i 8 grudnia 2019.

Team z Lubziny wywalczył w Krotoszynie 17 medali (4 złote, 6 srebrnych, 7 brązowych). Złote krążki zdobyli Magdalena Macios, Sylwia Kamińska, Faustyna Gondek, Jakub Nowakowski.

Wyjazd licznej ekipy na zawody w Wielkopolsce był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firmy Weldon – mówił zadowolony z wyników swych podopiecznych trener LUKS Lubzina, Andrzej  Jedynak.

Ekipa Syreny Gnojnica Wola, pod szkoleniową wodzą, Ryszarda Prokopa w stolicy polskiego sumo, pozycji medalowych zdobyła 10 (4 złote – 2 srebrne – 4 brązowe).

Najcenniejsze, złote medale wywalczyli Klaudia Pieprzak,  Patrycja Jezuwid, Paweł Pieprzak, Kacper Rojek.