Sumocy z Lubziny w Brzegu Dolnym rozpoczęli sezon 2021/22. Wywalczyli 13 medali

Na podium zawodów Pucharu Polski młodzików i kadetów w sumo w Brzegu Dolnym, jakie rozgrywano w pierwszy weekend września 2021, stanęli atleci LUKS Lubzina. Wywalczyli 13 medali.

W gronie młodzików medalowe lokaty dla teamu trenera Andrzeja Jedynaka w zawodach na Dolnym Śląsku zdobyli: Kaya Kwaśny (złoto –  kategoria 50 kilogramów, srebro – kat 55 kg), Emilia Warchoł (brąz – kat 65 kg),  Jakub Kuraś (srebro – kat 40 kg), Daniel Mosior (brąz – kat 70 kg).

W rywalizacji kadetów dla zespołu LUKS Lubzina w miejscowości powiatu wołowskiego krążki wywalczyli: Emilia Warchoł (złoto – kat 70 kg),  Kaya Kwaśny (srebro – kat 50 kg), Anna Kapustka (srebro – kat 70 kg, brąz – kat open), Martyna Charchut (złoto – kat open),  Patryk Ćwik (srebro – kat +95 kg, srebro – kat open), Filip Piecuch (brąz – kat 50 kg).

Pucharowe zawody w Brzegu Dolnym były pionierskimi, w jakich w sezonie 2021/22 walczyli siłacze podropczyckiego klubu.

Inne wieści z sportowych aren powiatu ropczycko-sędziszowskiego TUTAJ!